iki eşittir bire


"A non-writing writer is a monster courting insanity."

"Dreams are my reality."

"Uçurumlar birleştirir yüksek tepeleri."

"...küçük zamanlar birikti, büyük şeyleri ezip geçti. "Bu baskılara, bu sertliğe dayanamam" diyordum; zamanla her şey yumuşadı. Düşünceler insanın canını acıtmıyor; biraz sersemletiyor o kadar. Şiddet değil, süreklilik insanı yıkıyor."

11 Mart 2014

Berkin Elvan Ölümsüzdür

Bu bir hırsızlık değil, BU BİR CİNAYET.

"14 yaşında vuruldu- 15 yaşında öldü- 16 kiloydu"
"Bir tabut düşününki içindeki bedenden ağır."
"Artık uyanın.. Berkin Uyanamadı"
"Tayyip- Dikkat et! Sabah yediğin ekmek boğazında kalmasın! "
"Berkin daha çok küçük, Ali abisi ona iyi baksın."

Sokakta polis gördüğünde uzaklaşan tiksintiyle bakan kaç kişiyiz?
Hangi yasa-hangi düzen 15 yaşındaki bir çocuğun ölümünü mazur görür.
Bir insanın vicdanı bugün nasıl sızlamaz! Kim olursa olsun 15 yaşında bir fidan öldüğünde üzülmek için bir parti üyesi olmak, aynı dini paylaşmak, öyle kocaman bir yüreğe sahip olmak bile gerekmez.
Ben, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak benim vergilerimle ödediğim parayla alınan malzeme ile ölen Berkin'in ailesinden sonsuz özür dilerim.

Polis şiddetinin dünyada şu son on yılda ne kadar arttığını görebiliyoruz. Daha geçen senelerde 15 yaşındaki Alexis için de "Kardeşim" demedik mi?
Ben Filistin'de, Suriye'de, Ukrayna'da öldürülen 15 yaşındakilere ve aynı zamanda İstanbul'da, Hakkari'de öldürülen 15 yaşındakilere de üzülebilirim. Peki sen Tayyip? Sen aynı zamanda bunca insan için üzülebilir misin? Hiç sanmıyorum. Çünkü sen Elvan ailesine bir başsağlığını çok gören, o 16 kilo ceset toprağa gömülürken miting yapıp kendini alkışlatan ve bundan gurur duyan bir başbakansın. Şuan insanlar yüzde kaç oy verirse versin, "lafa değil icraata bakarım" cümleleri etrafta dolaşsın, medya seni göğe çıkarsın; şuna emin ol ki, sen öldüğünde senin bir Anıtkabir'in olmayacak, insanlar senin için saatlerce soğukta yürümeyecek- sesimiz bile çıkmayacak. Sen öleceksin ve tarih seni bu ülkenin "katil başbakanı" olarak hatırlayacak. Sen öleceksin ve biz güneşli bir sabaha uyanacağız.

Ablacım Berkin,
"Ürkek bir serçe gibi eğme başını.
Kaldır başını ve dimdik dur.
Bu senin değil, ülkemin ayıbı!
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk"Hiç yorum yok:

Yorum Gönder