iki eşittir bire

"Nous sommes nos choix."

"A non-writing writer is a monster courting insanity."

"Uçurumlar birleştirir yüksek tepeleri."

"...küçük zamanlar birikti, büyük şeyleri ezip geçti. "Bu baskılara, bu sertliğe dayanamam" diyordum; zamanla her şey yumuşadı. Düşünceler insanın canını acıtmıyor; biraz sersemletiyor o kadar. Şiddet değil, süreklilik insanı yıkıyor."

"Bir kitabı okurken geçen iki saatin ömrümün bir çok senelerinden daha dolu, daha ehemmiyetli olduğunu fark edince insan hayatının ürkütücü hiçliğini düşünür ve yeis içinde kalırdım."

23 Nisan 2013

Sanatçı.

Sokakta şarkı söyleyen ya da müzik yapan insanlarını çok seviyorum bu şehrin.Hayır aman kültür dolu kentimiz İstanbul diye değil, gün içinde onlarca belki de yüzlerce kişi yanlarından geçip gidiyor ve bırakın dinlemeyi/kaale almayı, görmüyorlar bile. Buna rağmen iki üç kişinin umru için saatlerce orada duruyorlar.
Cesaret herkesin senin yaptığın şeyin farkındayken ortalara çıkmaz; herkesten biriyken, umarsızca yapabildiğini insanların gözüne sokmak, işte bu cesarettir.
Takdire şayan olan şey de sadece budur.

Ps: Uzun zamandır taksimde saksafon çalan amcayı göremiyorum, gören-duyan haber versin lütfen; ben gazetelere kayıp ilanı vermeden...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder