iki eşittir bire

"Nous sommes nos choix."

"A non-writing writer is a monster courting insanity."

"Uçurumlar birleştirir yüksek tepeleri."

"...küçük zamanlar birikti, büyük şeyleri ezip geçti. "Bu baskılara, bu sertliğe dayanamam" diyordum; zamanla her şey yumuşadı. Düşünceler insanın canını acıtmıyor; biraz sersemletiyor o kadar. Şiddet değil, süreklilik insanı yıkıyor."

"Bir kitabı okurken geçen iki saatin ömrümün bir çok senelerinden daha dolu, daha ehemmiyetli olduğunu fark edince insan hayatının ürkütücü hiçliğini düşünür ve yeis içinde kalırdım."

3 Nisan 2012

3 Nisan 2012

Bence ait hissetmek, birine güvenmek aşktan,sevgiden çok daha tehlikeli,önemli bir duygu hayatımızda.Aşkın an'a ait bir duygu olduğuna eminim. O an'ın sonrasında yaşananların aşkı değil o zamanki halinizi özlemekten kaynaklandığını düşünüyorum. Sevgiye gelince baya baya "kutsal" duygu.İstanbul'a duyduğum sevgi mesela, ansiklopediler yazsam anlatılmaz,paylaşılmaz.Kesinlikle sevginin sonsuz bir duygu olduğuna,kalıcılığına eminim ama ait hissetmek sevgiden bile ayrı bir duygu.Özellikle kendi hayatının her hareketini kontrol etmek isteyen insanlar için birine ait hissetmek, özellikle yerleşik hayatının içine katıp güvenmek imkansıza yakındır.
Bu imkansızlığı düşünüp genel de insan izin vermez bunu yaşamaya
Ama bazende kulağına bi ses
"Carpe diem" der.
İşte her hikaye de buradan sonra başlar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder