iki eşittir bire

"Nous sommes nos choix."

"A non-writing writer is a monster courting insanity."

"Uçurumlar birleştirir yüksek tepeleri."

"...küçük zamanlar birikti, büyük şeyleri ezip geçti. "Bu baskılara, bu sertliğe dayanamam" diyordum; zamanla her şey yumuşadı. Düşünceler insanın canını acıtmıyor; biraz sersemletiyor o kadar. Şiddet değil, süreklilik insanı yıkıyor."

31 Ekim 2009

Yan karakterler hikayenin devamını sağlar.

Her kişi başlı başına bir hikayedir.Ana karakterleri ve yan karakterleriyle.Ana karakterler hikayenin temelini oluşturur,geleceğini belirler.Yan karakterse hikayenin devam etmesini sağlar.

Bazen yan karakter (yani o) çok görünür gözümüze, ana karakter yaparız (yani sen olur) işte siz siz olun bu yanlışa hiç düşmeyin.Çünkü sonunda bir bakarsınız ki asıl siz başkasının hikayesinde yan karakter (yani o) olup çıkmışsınız,hikayenin devamını getirmiş,göreviniz bitince de çekip gitmişsinizdir.

Bu hata başınıza geldiğinde üzülmeyin "olur öyle arada" deyip zamana bırakın,çünkü daha bir çok hikayede ana ve yan karakter olacaksınız işte bitti dediğiniz anda daha da güçlenerek ayağa kalkacaksınız "insanı öldürmeyen şey güçlendirir" derler ya,evet öyle olacak.Kendinizi bir anda başka bir hikayede başka karakteri oynarken göreceksiniz.Bu olacak çünkü hayatta tesadüflerin yeri yok.


Bir şeyin başlaması için başka bir şeyin sonlanması gerekir.

Esra Uçar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder